Ekola pa smo sept v drugmu svetu ali bolje receno v tretjem :) Kulturni
sok je bil kar blag, je svoje izkusnja Juzne Amerike naredila. V Mumbai
sva priletela po 4 urah vlaka do dunaja in po lufti od Dunaja do
Mumbaja, vmes postanek v Dubaju. Prvic me ni blo strah aviona, a ma cist
nc juhuhuhu. V Mumbaju so se okrog naja takoj nagnetli taksisti v
belem, se nekaj prerekali okoli cene pa kako pa kaj pa nenadoma dva
oborozena kopa uletita in mirita in nama pravta da naja hocjo nategnt
taksisti. svasta, komdija takoj od zacetka. no en taksist je pol s
strani nama nakazu, da se dobimo za ovinkom (kao naja na lastno pest ne
bi smel peljat, ker je firma od letalisc). no in res naja pobere in smo
se prov fajn ustekal. zrihtu nama karte za bus do Goe, Panaji, popeljal
do starcune, da je mal kolegu biznisa naredu itak :) pol smo sli pa se
na pirce pa piscanca v eno lokalno beznco. ful dobr psanc zavit v en
testo pa sladko omako in seveda cili omaka zravn. peceee.v beznc je blo
ene 10 indijcev in vsi so bli cist notr v kriketu. nori so na kriket. ob
7 zvecer sva pol picila v Panaji, pred nama je blo 14 ur voznje. Dezela
ob poti pravi teksas revscina, ful prometa, non stop hupanje. Me je
zelo na Bolivijo spomnilo. Zdej sva ze tri dni v Panaji, Central Goa,
nekoc hipursko mestece ob reki Mandovi in Arabskem morju. Tezko je dobit
vlak za naprej, tko da upam, da nama dons rata. Tle sva scekirala cel
mest, bliznjo plazo in Old Goa s krcanski cerkvami. Javni prevozi so
pocen pa vsi naja buljo belcka. Pa vroce in vlazni, ni kej. Ne da se mi
vec pisat, tko da raj par slikic za pokusino ...
 |
| Pot do Dunaja |
 |
| Dubai iz aviona |
 |
| Here we are now |
 |
| Mumbai |
 |
| Family on the street |
 |
| Night bus to Panaji |
 |
| Jutranja kavica v družbi |
 |
| Ulice Panaji |
 |
| Ulična hrana |
 |
| Rak s Panjimske plaže (Miramar) |
 |
| Old Goa |
 |
| Tudi tu se najde omiljeno piče |
 |
| Lokalni bus |
 |
| Najina kafana |
 |
| Dvosmerni promet |
 |
| Kids |
Opomba: Nadaljevanje popisa potepanja sledi šele veliko kasneje februarja 2013, zato na kratko, o skoraj vsem ...
Karto za vlak sva dobila šele tretjega dne in še to sva bila na čakalni listi. Kar malo nelagoden občutek je bil, ko ne veš kako naprej in kako vsa stvar funkcionira. Ampak je uspelo, sprva pod umivalnikom, kasneje po 7 urah, ko se vlak polžje počasi prazni pa sva prišla tudi do svojega ležišča.
 |
| Takole izobesijo listo na železniški postaji, kjer izveš ali si na čakalni listi ali si potrjen |
 |
| 'Prvi razred' pod umivalnikom pred wc-jem skupaj s 7 domiačini in 1 nosečo domačinko |
Najin naslednji cilj je bila Varkala, kamor sva prispela po 20 urah vožnje z vlakom. Vmes se je pokrajina še bolj prelevila v tipično tropsko s palmami vsepovsod. Varkala je obalno mesto znano po 70-metrskih klifih in ajuveredskih masažah. Ko sva prispela, se je ravno odvijal nekakšen festival. Sicer pa je mesto zelo turistično in prilagojeno evropskim turistom.
 |
| Bolj južno, bolj palmasto |
 |
| Varkalski klifi |
 |
| Prvi pogled izza postaje v Varkali |
 |
| Nad klifi svega i svašta ti srce poželi |
Po dvodnevnem šopingiranju, gurmaniziranju in lenarjenjue sva se iz Varkale z Ambassador taksijem odpeljala do letališča v Trivandrumu, od koder sva imela let na Šri Lanko.
 |
| Ambassador taxi |
...sj drgač so fotke tko kt ponavad (hude!!!)...mot me edino, ej stara, v Indiji si, ti mi pa cerkve slikaš....drugič pejt raj na pohod Od cerkvice do cerkvice...bistveno ceneje :)
OdgovoriIzbrišiSuper, sam kje so pa fotke iz lokalne beznice ;)
OdgovoriIzbrišiRok@ preverjena lokalna beznca je na 12. fotki, Joseph bar ;)
OdgovoriIzbrišiBole@ zdej ko so se pa templji zacel, mi je pa foto po gobe sel, mislm, sej ne znam povedat kuk mi je hudo :(. mi je David svojga posodu zdej, sam ni isto to ...