Zjutraj smo se na hitro spokali v džipe, bilo je bbbrr mrzzz. V prelepem jutru skozi oranžne sipine smo šli med najvišje ležeče gejzirje in ob 7 zjutraj so se nekateri že veselo greli v termalnih vrelcih s temperaturo nad 30C (jst sm jih 'škljocala' na pod nulo).
 |
| najvišje ležeči gejzirji, grejejo a smrdijo po žveplu |
 |
| terme na 4300 m |
 |
| seveda pivo ni manjkalo, zunaj pod nulo, v vodi nad 30C |
Od tam smo šli še mimo par 'kičastih' (s kičem tu mislim božansko) gora, vulkanov, lagune Verde do zadnje postojanke v Boliviji, kjer smo imeli zajtrk (marmelada seveda). Tu sem srečala najbolj ogaben WC do sedaj - a potreba je potreba :P
 |
| laguna Verde, zeleno barvo daje arzenik |
 |
| Adijo Bolivija |
Ko smo se poslovili od svojega Georgija (šofer) smo krenil čez Bolivijsko carino, ki leži sredi puščave, do Čilenske carine, ki je v civilizaciji. Sprememba v standardu je v trenutku vidna (Čile ima podoben standard kot Slovenija). Moram reči, da še nikoli nisem videla hitrejšega preskoka standarda, ki odseva povsod (trgovine, avtomobili...) in na vsem (ljudje, Čilenci mmm ...;) in me je to kar malo šokiralo. V San Pedru smo bili vsi navdušeni nad tušem. Prav vseeno mi je bilo ali je topla ali mrzla voda, samo da je voda. Popoldne smo se spočili, zvečer si pripravili pravi piknik in nihče ni hotel misliti na to, da gre trip nevzdržno proti koncu.
 |
| Čilenska stran |
 |
| San Pedro |
 |
| obvezna priloga k hrani na žaru in odličnim solatam |
Ni komentarjev:
Objavite komentar