... ko bo posekano zadnje drevo, zastrupljena zadnja reka, ulovljena zadnja riba, takrat boste ugotovili, da denarja ne morete jesti.

sreda, 12. november 2008

ples mačke z mišjo ali obratno

mijaoooo... spet deževen dan... misli same začnejo pluti svojo pot po zoranih brežinah mojega uma... včasih pomislim, da sem kot miš, ki se pusti igrati mački. mačka me premetava, se izživlja nad menoj, dokler ne obležim... in ko tako ležim nekaj časa, dni, me začne boleti vse, od repa do uhljev... bolečina se priplazi v vsak kotiček telesa tako globoko, da vstanem in se odplazim v tiho noč, po skrivnih poteh, da bi spet najdla mačko... medtem razmišljam... kaj bolj boli: igra mačke z mišjo ali odsotnost mačke... ali boli tudi njo, mačko... ali pa se miš igra z mačko in ne obratno... navsezadnje je to le ples... twilight of love... mijaoooo...

Ni komentarjev:

Objavite komentar