Hola. Evo mene, najdla internet v Nazci. Sploh ni casa pridet na internet, ampak ker se bojim avionckov zdejle nisem sla letet in imam cas za tole. Noro je, ker smo zvedel, da je ravno vceraj eden padel dol. Drzim pesti za nase, ker smo res fejst druzbica. No, nej zacnem od zacetka ...
Madrid-Lima, 30.9.
Samo potovanje je noro dolgo. 3 ure do Benetk, prekladanje na Madridskem letaliscu, ki je ogromno. Potem pa 13 ur iz Madrida do Lime. To traja in traja, mal kinknes, pol smo se odlocl, da gremo pirckt da bo hitrej minil, pirckmo urco, 3, zaspimo in ... se vedno 8 ur leta ... noro. V Limo smo prisli ob 7 zvecer (po vasem cajtu 2 zjutraj). Se spokal v hostel in potem po starem centru Lime. Lima ima 3 centre. Nor utrip mesta, ful avtomobilom, vsi pa piskajo k zmesani. Grki pa Turki se lohk skrijejo pred njimi, ma to pisakajo sam da se prikljuñujejo na cesto, ampak vse brez zivcnosti. Hodil smo po ulici identicni nasi Copovi, okrog mene pa samo indijanci. Crni, lepi, nasploh otroci so cukrcki. Ne vem kaj sem pricakovala, da bojo tle Spanci al kaj?! :) Se nikol se nism pocutla tko evropejsko, k tuki buljo vate kot pr ns na podezelju v crnca. Zvecer smo z vodicko pa se enim zavile v klasicno indijansko beznco. Ne bi bla jst ce ne bi heh.
1.10., Lima, Parachas, Ica, Huacachina
Lima v megli, kar je obicajno, saj jo povzroca mrzli Pacifik ob stiku s toplim ozracjem. Pred nami je blo 4 ure voznje cez puscavo v Parachas. Tam pa tam se v puscavi pojavjo kolibe razporejene kot na sahovnici. Baje drzava da to siromakom in potem, ce jih je dovolj, jim napeljejo vodovod, elektriko. Sam mi ni jasn, kako lahk tm zvijo, k ni tud grmovja ne, sonce in mrz pa najedata. Torej v Parachas smo sli gledat otoke Belastas, kjer je ful pticev pa morskih levov in ppingvinov. Sm prvo misnla, da bo kr neki to. Ej ves kolk je to pticev!!! Noro fascinantno. Bom napopala slikce, sam ne vem, ce mi bo dons ratal, ker cajta res nc ni.
Popoldne smo se peljali v Ico. Ica je vecje mesto. Mesta so povsod tipicna (do sedaj) - bajta pr bajti, vse brez streh (ker so zelo drage, in zgradijo hise brez, nato pocakajo leto 2, ce jo sploh rabjo-ocitno jo ne hehe) iz streh pa noro dolge antene. Pa smeti je ogromno, povsod vrecke pa psi, ki se setajo. Iz Ice smo sli v oazo Huacachina, ki je sredi puscavskih sipin. Valda smo takoj sli plezat na njih, kar niti ni tako lahko kot zgleda. Gor na pescini smo pocakal soncni zahod (ja slike slike) potem p v hotelcek in na vecerjo. Smo bli v ful hudem hipi baru, ampak smo zvedel na naso zalost, da ne tocjo alkohola. In to zato, ker imajo danes volitve in se 4 dni ne toci alkohola. Prav tako ne delajo, da lahko vsi pridejo volit v domaci kraj. Svasta. Kokrkol, nekak smo scvercal tiso cervenso :) Me pa casovni premik matra, popoldne cist zalimana ratam, pol pa spet akcija, spimo pa k ubiti in vstajamo z lahkoto ob 6.
Popoldne smo se peljali v Ico. Ica je vecje mesto. Mesta so povsod tipicna (do sedaj) - bajta pr bajti, vse brez streh (ker so zelo drage, in zgradijo hise brez, nato pocakajo leto 2, ce jo sploh rabjo-ocitno jo ne hehe) iz streh pa noro dolge antene. Pa smeti je ogromno, povsod vrecke pa psi, ki se setajo. Iz Ice smo sli v oazo Huacachina, ki je sredi puscavskih sipin. Valda smo takoj sli plezat na njih, kar niti ni tako lahko kot zgleda. Gor na pescini smo pocakal soncni zahod (ja slike slike) potem p v hotelcek in na vecerjo. Smo bli v ful hudem hipi baru, ampak smo zvedel na naso zalost, da ne tocjo alkohola. In to zato, ker imajo danes volitve in se 4 dni ne toci alkohola. Prav tako ne delajo, da lahko vsi pridejo volit v domaci kraj. Svasta. Kokrkol, nekak smo scvercal tiso cervenso :) Me pa casovni premik matra, popoldne cist zalimana ratam, pol pa spet akcija, spimo pa k ubiti in vstajamo z lahkoto ob 6.
3.10. Huacachina, Nazca
Takoj zjutrej akcija na boogije (dzipi) in se furat s polnim gasom po pescenih sipinah - LUDO. Pa se bordat pa se fotkat, pozirat. Dobra budnica tam nekje neskoncnega peska in sonca. Cez dan smo se fural do Nazce in se vmes ustavil v vinoteki in piscoteki (zganje iz belega grozdja). V piscoteki nimajo lesenih sodov, ampak glinene, ker tukaj je les zelo drag (no forest).
Smo se ga fajn nacukal, da smo pol spal na busu do Nazce, ki je eno vecjih mest. Indijanski utrip, hupanje avtomobilskih trobelj, standard. 5 ns je slo malo raziskovat zvecer, clo piscansa smo poskusili na ulici. Mnjami. So pa tu predeli, kjer se domacini poslejo turista (kar mi ocitno smo belcki :) nazaj v center, ker je tako nevarno.
Smo se ga fajn nacukal, da smo pol spal na busu do Nazce, ki je eno vecjih mest. Indijanski utrip, hupanje avtomobilskih trobelj, standard. 5 ns je slo malo raziskovat zvecer, clo piscansa smo poskusili na ulici. Mnjami. So pa tu predeli, kjer se domacini poslejo turista (kar mi ocitno smo belcki :) nazaj v center, ker je tako nevarno.
4.10. Nazca
Evo mene sedaj na kompu. Danes nas caka celodnevna voznja v Arequipo, cez 2 dni pa zacnemo treking v Colco. Tko da ne vem kolko se bom kaj javljala lahko, ker res mamo skoz akcijo! Se mi zdi, da sem tle ze 2 tedna (sem pa tri dni noro, ne dojemam), prav tako se mi zdi, da skupino poznam ze leta. Pa pivo je zakon :) Lep pozdrav v zeleno naso, se pisemo.
Hudo!!! Čist drug svet! In uživaš na polno - i like it!!! Če ne prideš do kompa, piši na papir, da si boš čimveč zapomnila in nam izčrpno poročala :)) Pa komi čakam fotkice :))
OdgovoriIzbrišiuživaj in čim več napiši in slikaj da ne gre v pozabo
OdgovoriIzbrišiEj Brnčica, sploh ne veš, kok jst srečen biti za tebe....
OdgovoriIzbrišiuživi ga kokr lohk, ker treking zna bit pasji... lol
Pa fotke OBVEZNO!!! hehe
kaja, itak da pisem dnevnik, drgac bi mrskej slo iz spomina
OdgovoriIzbrišigreta, treking je bil pasji ja, se kr po jajcih hodm, zulji pa tud parirajo ;) sam ni panike sploh :D