... ko bo posekano zadnje drevo, zastrupljena zadnja reka, ulovljena zadnja riba, takrat boste ugotovili, da denarja ne morete jesti.

sobota, 9. oktober 2010

Cabanaconde, Cusco, 8.10.

Zdej sem v Cuscu, v popku sveta, kjer so Inki cveteli. Je prelepo mesto, veliko kot Ljubljana, na 3300 mnv. Pisem kar na recepciji, tko da bom kratka.
Iz Arequipe smo 3 al 4 dni nazaj startal v kraj Cabanaconde, ki lezi ob kanjonu Colca in je izhodisce za trek. Cabanaconde lezi na 3200m in visinksa je marsikaterega zjeb... mene ne, le pocutla sem se kot da bi zrak jedla ne dihala. Voznja do tja je bla nocna in na busu je blo tko mrzl, da sem oblekla vse kar mam pa se v spalko sem se stlacla. noro.


sam trek v dno kanjona je trajal 2xpo3 ure, kjer smo prespal v oazi na 2000 nmv. torej spustil smo se za 1200m. blo kr naporno ampak predvsem zarad sonca. Zjutraj je sedel se na glavo vrzt v bazen :) no potem smo slo naslednji dan se trek ven iz kanjona, kar mi je kar slo, predvsem potem, ko sem se dodobra nazvecla kokinih listov. res pomaga. Sam kanjon je pa res precudovit, bote fotke vidl. Aja, na poti navzgor me je osvaju en perujski vodic Munayo in me vabil na pir. Seveda sem sla skupaj z ostalo klapo. Kokr zgleda od zunaj mesto revno, majo bare noro dobro zrihtane. to majo zih od Inkov podedovano :) Potem okoli polnoci, pa je kolega zvohu domacina, ki se ukvarja z zvezdam in ima doma teleskop. Noro predavanje smo mel na njegovem vrtu in se lepsi pogled na zvezde skozi teleskop.





Hm, kam smo sli potem...tolk dogaja, da sproti pozabljam...aja, gledat smo sli kondorje z lokalnim avtobusom, pa nismo mel srece. Smo se peljali nazaj v Arequipo cez 5000m prelaz. Prezvela juhej! Zvecer smo sli na nocni bus za Cusco, pred tem sva s kolegom jedla pico na klopci sred križišča in se spet  čudila prometnemu živ žavu. Bus je bil pa fensi, nemors verjet, usnjeni zici, lezis lahk pa tak. no, tko smo zjutraj pristali tu, kjer sem, se prosetali, spili pivce na klopci na trgu ... Dezela in sama pokrajina je tu ze bolj zelena, pa tudi ljudje so bolj 'indijanski'. v nedeljo grem na picu macu, upam, da nav prevec mraz. Ker ob obali je blo vroce, tle je cez dan tudi, ponoc je pa mrz bbrr...

5 komentarjev:

  1. nabil Ferske otoke 5-1 učeri...;))
    sam tok da boš na tekočem...

    pa-pa

    OdgovoriIzbriši
  2. lepo lepo le uživaj samo pazi da se ne navadiš na koko

    OdgovoriIzbriši
  3. pa se estonce smo nabil oziroma so se sami :)- mami, koka je sam za visinsko, zdej sem se ze navadla :) visine namrec

    OdgovoriIzbriši
  4. te je mati skurcala....haha.....

    vse v lifu je vredu...sam kemije ne jest....hihihi

    OdgovoriIzbriši