Iz Nazce smo vceraj busali 10 ur do Arequipe. V okolici Nazce smo si ogledali še pokopališče mumij. Arequipa je 2. najvecje mesto v Peruju z miljon 200 prebivalcev, nastalo od leta 1500 na nmv 2300. Obkrozeno je z osmimi vulkani na katere je nor pogled. V sami okolici pa jih je cca 80. Mesto ima kolonialno artihekturo, kot Lima.
 |
| Taxiji v Arequipi |
 |
| Vulkan nad Arequipo |
Vsa druga mesta, naselja pa so zivi texas, sestavljena iz kolib. Revscina. Sele danes zvecer sem se navadila, da normalno setam med ljudmi. Vceraj sem se tri ure setala sama po Nazci in filing je bil nelagoden, k te vsi buljo, oblajajo, ma cudo si jim tko kt oni meni heh. Poleg tega je cel sistem vsega drugacen, od nabave cikov, iskanja hrane pà take fore. Kulturni sok, nimas kej. Zanimivo je, ker semaforjev skoraj ni, vsi nekaj trobjo, zgleda kao cel kaos, ampak v bistvu pa vse funkcionira.
 |
| Nazca |
Aja, mal kulinarike. Do zdej sem probala surovo ribo v juhi, v limetini marinadi, avokado filan s korenjem pa krompirjem, epenado (burek s piscancem), morski prasicek, alpaka. Se najbul je bil Burek seveda. Aja, pa še mal kulture. Čez dan smo si ogledali muzej, ki hrani najbolj ohranjeno mumijo Juanito. Juanita je deklica, ki so jo Inki žrtvovali mogočni gori Ampato, da bi pomirila mamo Zemljo. Splačalo se je videti tudi samostan Santa Catalina, ki je dobesedno mesto v malem znotraj svojega obzidja.
Zdej sibam spat za tri urce (ura je 23), ker potem gremo z busom v Colco na 3dnevni treking. KONCNO v naravo. Sej je dobr vidt mesta, sam vemo kaj mene bolj fascinira.
(slike noro dolg nalaga tko da bomo to doma izpopolnil, ta cajt pa na fb)
nikar ne šetaj sama, saj ne veš kako je tam nevarno ,ali je mogoče varno samo nelagodno
OdgovoriIzbrišividu fotke na Fejsu, pa mi tista pustinja ne gre iz glave...hudo
OdgovoriIzbrišimi je pa všeč, da boš končno ves alkohol predelala v švic hehe...
aja, v ponedeljek dobiva 4 poljake (family) na kauč surfing...komi čakam ta cirkus..
mej se ;)
mami, brez skrbi, predvsem je bila nelagodna masa ljudi. tle na podezelju je veliko prijetnejse.
OdgovoriIzbrišibole€waw a kr kauc surfing sta vbodla, da best :) poroci kej, kako ste/so se odrezal
srečna sem za tebe da ti uspeva trking in da dobro prenašaš višino.Doma je vse v redu fuzbal smo zmagal.pa glej da se ne boš preveč na koko navadla.Lep pozdrav od kozolčkarjev in ostalih ki te poznajo.Nabiramo kostanj in upam da bo tolk vremena da ga bomo tudi pekli
OdgovoriIzbriši